English  English
29. 06
2021

Výstavba rezidenčního projektu SBH Living byla zahájena

SBH Living je moderní bytový projekt s důrazem na pohodlí a soukromí rezidentů. Tvoří ho dvě čtyřpodlažní budovy se 69 byty, plynule navazující na historickou zástavbu centra Štěrbohol. Výhody života v Praze se zde snoubí...

Další informace

AktualityGRISOM oznamuje

CPI City Center Olomouc dokončeno

02.09.2013

Na konci srpna 2013 byla oficiálně dokončena výstavba a zahájen provoz administrativně hotelového komplexu CPI City Center Olomouc, jehož projektovým řízením a technickým dozorem byla pověřena naše společnost.

 

První nájemci kanceláří se začali do CPI City Center Olomouc stěhovat již na jaře 2013, v září pak zahájil provoz Clarion Congress Hotel Olomouc. Stavební náklady dosáhly cca 520 milionů korun.

 

Základem nového komplexu je rekonstruovaný hotel Sigma se zcela novým, moderním interiérem a pod hlavičkou mezinárodní značky Clarion. V jedenácti patrech nabídne celkem 126 dvoulůžkových pokojů, včetně dvou apartmá a jednoho business apartmá. K dispozici je dále restaurace pro 450 hostů, lobby bar a rozsáhlé foyer s plochou 900 m2. Pro doplnění hotelových služeb bylo zrealizováno Wellness a Beer Spa.

 

Na výraznou budovu hotelu navazují po stranách dvě novostavby s celkem 6 700 m2 moderních kanceláří standardu A a 680 m2 retailových ploch. Od počátku výstavby se poměrná část administrativní budovy B připravovala dle standardu a požadavků hlavního nájemce Raiffeisenbank, který na ploše cca 4 100 m2 zřídil integrovaný back office s archivem a call centrem. Retailové plochy obsadili nájemci Mall.cz, Lékárna a Casino.

 

Ve vnitrobloku vzniklo kongresové centrum s variabilním sálem o kapacitě až 1 100 osob a dalšími 6 salónky s kapacitou až 318 osob. Komplex dále zahrnuje podzemní parkování ve dvou patrech a venkovní parkovací stání.

 

Projekt CPI City Center Olomouc s celkovou užitnou plochou 22 700 m2 plní především funkci administrativní a hotelovou. V návaznosti na potřeby města a snahu o vytvoření kvalitního zázemí pro obchod vznikl víceúčelový komplex, který zvýší atraktivitu města Olomouc pro business klientelu i příležitostné návštěvníky z řad turistů.

 

V sekci Videa & Kamery je krátké video z průběhu výstavby. http://www.grisom.cz/cz/videa-kamery/

 

 

Přiložené dokumenty

Fotogalerie